שירות "גוגל מקומות" הגיע לגוגל ישראל לאחר שנמצא כבר זמן מה בגוגל ארצות הברית. שירות זה נותן מענה לעסקים קטנים שיוכלו להופיע בדף התוצאות הראשון של גוגל בחיפושים מקומיים, מעל התוצאות האורגניות הרגילות המוכרות לנו.

לדוגמא אם גולש יחפש "פיצה בחיפה", יופיעו תוצאות של עסקים מקומיים מעל התוצאות האורגניות, וכניסה לכל תוצאה כזו תוביל למידע אודות בית העסק בליווי תמונות וסרטונים. בעלי עסקים קטנים יוכל לקבל חשיפה לחיפושים לוקאליים בעלות נמוכה יחסית.

דירוג העסקים בתוצאות אלו יתבצע על סמך הביקורות אותם כותבים הגולשים על עסקים אלו. כל גולש יוכל גם לקרוא את הביקורות דרך קישור הנמצא ממש ליד תוצאות בית העסק בדף החיפוש. כמות התוצאות בדף המכיל תוצאות לוקאליות, תהיה 7 בלבד.

תחום ה- SEO  יקבל מימד נוסף וכדי להתברג גבוה בתוצאות אלו תצטרך להעשות עבודה רבה של ביקורת באתרים רלוונטיים, וברשתות חברתיות. כל עסק יכול לפתוח לו כרטיס ב "גוגל מקומות" דרך הקישור הזה:
http://www.google.com/local/add/businessCenter?service=lbc
נכנסים עם פרטי חשבון הגוגל ( אם אין אז פותחים חשבון גוגל חדש ) ומגדירים את פרטי בית העסק. ניתן גם להוסיף תמונות וסרטון יוטיוב.

לצד התוצאות הלוקאליות, הממוספרות באותיות בסדר עולה, תופיע מפה אינטרטקטיבית משירות "גוגל מפות" בה מסומנות אותיות בתי העסק והגולש יוכל בקלות לראות את מיקומי העסקים עליהם הוא מתבונן כרגע בתוצאות החיפוש.


דוגמא לדף התוצאות הלוקאליות:

תוצאות לחפוש לוקאלי בגוגלבנוסף גוגל השיקו שירות חדש hotpot בו יוכלו אנשים לכתוב ביקורות על עסקים.
יש להניח שאת כל האינפורמציה שיאסוף גוגל מהגולשים בשירות זה וממקורות נוספי ברשת ינתח גוגל וישקף את זה בדירוג התוצאות הלוקאליות.